Golshafa Health Magazine
خانه » بهداشت و سلامت » سلامت زنان » چه عواملی باعث شل شدگی و مشکلات واژن می شود؟

چه عواملی باعث شل شدگی و مشکلات واژن می شود؟

برای اکثر خانم ها مرسوم است که تجربه گشادی و شل شدگی، خشکی و دیگر مشکلات واژن را در طول زندگی داشته باشند. مسئله اصلی این است که شل شدگی واژن تمایل و انگیزش جنسی را کم می کند و همچنین باعث سردی در روابط می شود. گشادی و شل شدگی واژن می تواند عوامل متعددی را شامل شود که عبارتند از زایمان، تغییرات هورمونی، داشتن اضافه وزن یا چاقی، انجام ورزش های دشوار، در برخی از موارد استرس، اضطراب، انواع فوبیا (ترس شدید یا هراس‌ زدگی و پایدار از ترس در فرد که باعث اختلال در زندگی روزمره وی می‌شود)، خشم، فقدان لذت، افسردگی، فشار هنگام سرفه، عطسه، خنده، قلقلک، افزایش سن و در برخی موارد دخول اجسام بزرگ در واژن که منجر به کاهش و از دست دادن سفتی واژن می شود.

Golshafa-What causes loosening and vaginal problems

طی مطالعات انجام شده ۵۰% خانم ها پس از یائسگى دچار سوزش و خشکى واژن، عفونت هاى ادرارى و درد در هنگام نزدیکى می شوند و در بعضی از افراد به دلایل طبی از جمله بروز مشکلات ناشی از عدم بهداشت فردی یا غیر آن منجر به بوی نامطبوع واژن، انواع عفونت های باکتریایی مثل استافیلوکوکی که می تواند به درد و خارش منجر گردد و به مدت طولانی بدلایل درد و سوزش ادراری، خود نگهداری می کند، که در نتیجه باعث ضخیم شدن دیواره و تنیده شدن عضلات می شود، عفونت های ویروسی منجر به تبخال دهانه یا مجرای واژن می گردد و با مداومت ایجاد مشکل می کند. وجود این عارضه ها پیامد های ناخوشایندی را می تواند در بر داشته باشد. تاثیر مهم گشادی و شل شدگی واژن کاهش علاقه به روابط جنسی، ضعف توان جنسی، در بدترین حالت وقتی است که این گشاد شدن و شل شدگی بافتی واژن با بی اختیاری ادرار، افتادگی رحم و یا افتادگی مثانه توام شود، این موضوع باعث نگرانی بسیاری از خانم ها می شود که در کل کیفیت زندگى در آنان پایین تر است.

گشادی و شل شدگی واژن چه مشکلاتی دارد؟

گشادی و شل شدگی واژن یک مشکل است، فرد پس از سالها تجربه جنسی بدون مشکل و داشتن رابطه جنسی بنا به دلایلی که گفته خواهد شد به آن دچار می شود و بسیاری از زنان در سراسر جهان با آن درگیر هستند. اکثریت بر این باورند که گشادی واژن مربوط به  داشتن رابطه جنسی بیش از حد می باشد که واقعیت ندارد. این موضوع می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. خانم هایی که زایمان طبیعی سختی دارند معمولا منجر به شل شدگی ماهیچه های دیواره واژن و گشادی آن شده و مهمترین علت آن زایمان طبیعی و باز شدن ماهیچه های واژن می باشد، پس از زایمان بدن فرد دچار تغییراتی می شود و نحوه پاسخگویی و رفتارهای جنسی فرد تغییراتی به خود می بیند، به خاطر این موضوع رابطه جنسی با همسرش دچار سردی و مشکلاتی می شود، وقتی خانمی چندین بار زایمان کند این طبیعی است که دچار گشادی واژن شود، زایمان های مشکل زا که به توانایی رفلکسی و ارتجاعی عضلات و ماهیت فیزیولوژیک مهبل یا کانال صدماتی میزند، اما جای نگرانی وجود ندارد اعتماد بنفس داشته باشید با روش های متعددی می توان تا حدودی این مشکل را رفع کرد و ماهیچه های اطراف واژن را تقویت نمود و به حالت اولیه باز گرداند یا با مجموعه محصولات تنگ کننده واژن که به آن اشاره خواهد شد تا حد زیادی این مشکل را برطرف کرده و اقدام به جوان سازى و بهبود چین و چروک، کاهش شلى و بهبود کیفیت ناحیه تناسلی کرد و حتی در موارد دیگر مانند خشکی واژن که یک معضل بزرگ در جامعه برخی از بانوان است می توان از محصولات مکس پلیژر که در ادامه معرفی خواهیم کرد بعنوان یک آبرسان و مرطوب کننده طبیعی که دارای خصوصیات نرم کنندگی و آنتی اکسیدانی بوده، استفاده نمایید.

آسوده خاطر باشید محصولات مکس پلیژر شما را شگفت زده خواهد کرد و به خوبی کمک می کند تا مشکلات واژن را به طور طبیعی برطرف نمایید. مجموعه مکس پلیژر همچون کرم، ژل، لوسیون، محلول روغنی، نوشیدنی و مکمل غذایی، پودر تنگ کننده واژن با ویژگی های خاص آرام بخش بطور طبیعی از گیاهان بهاری ترکیب شده که برای درمان عفونت باکتریایی واژن Bacterial vaginosis و رفع مشکلات واژن بسیار مناسب می باشد. شما می توانید به راحتی از این محصولات در داروخانه کوچک خانه خودتان داشته باشید. مکس پلیژر به عنوان ضد باکتری و درمان قطعی بیماری های واژن بکار می رود و با خاصیت مرطوب کنندگی عالی برای رفع خشکی، درمان شل شدگی، گشادی واژن و افزایش روانکاری استفاده می شود و نقش بسزایی در جوانسازی آن دارد و واژن را تنگ و تازه می کند که محرک زندگی دوست داشتنی شماست. طی استفاده مداوم و صحیح مکس پلیژر می توان هر یک از مشکلات واژن را بر طرف کرد و این ویژگی ها به خوبی کمک به بازیابی اعتماد به نفس از دست رفته شما می نماید، برانگیختگی و تمایلات جنسی را به اوج خود رسانید.