Golshafa Health Magazine
خانه » گیاهان دارویی » قارچ ﮔﺎﻧﻮدرﻣﺎ ﻟﻮﺳﯿﺪوم

قارچ ﮔﺎﻧﻮدرﻣﺎ ﻟﻮﺳﯿﺪوم

قارچ ﮔﺎﻧﻮدرﻣﺎ ﻟﻮﺳﯿﺪوم ﮐﻪ طعم تلخ و بسیار تندی دارد با تاثیرات مبارزه با خستگی مزمن ممکن است به خاطر استرس های روحی و فیزیکی ایجاد شود. تری ترپنوئیدها و پلی ساکاریدهای موجود در این قارچ خاصیت آنتی اکسیدانی دارند و می توانند با خستگی مبارزه کنند و نام علمی آن Ganoderma lucidum Karst که به عنوان قارچ (Ganoderma lucidum (Lingzhi or Reishi هم شناخته می شود. ﻗﺎرﭼﯽ ﯾﮏ ﺳﺎﻟﻪ از ﺗﯿﺮه Ganodermataceae اﺳﺖ و ﻣﺼﺮف داروﯾﯽ دارد. مواد مغذی موجود در این گیاه شگفت انگیز می تواند سلامتی افراد را بیشتر کند. برخی از مواد  مغذی مهم شامل پلی ساکاریدها، آنتی اکسیدان ها، آدنوزین، پروتئین و آلکالوئید است. این قارچ شامل پتاسیم، فسفر، کلسیم، ویتامین A، C، E، D  و ویتامین B  کمپلکس هم می باشد.

قدمت درمانی گانودرما لوسیدوم

قارچ ﮔﺎﻧﻮدرﻣﺎ ﻟﻮﺳﯿﺪوم که به عنوان قارچ ریشی Reishi Mushroom  هم شناخته می شود جزو قلیایی ترین مواد غذایی در جهان است. تاریخچه این قارچ به بیش از هزاران سال پیش باز می گردد و جزو گیاهان سنتی در طب چینی و ﻧﺎم ﻣﺤﻠﯽ آن در ﭼﯿﻦ به لینگجی نیز معروف است که در مناطق گرم و مرطوب می روید. قارچ گانودرما لوسیدوم ﺟﻬﺖ درﻣﺎن شرایط مختلفی ﺑﯽ ﺧﻮاﺑﯽ، ﺗﻨﮕﯽ ﻧﻔﺲ، ﺗﻘﻮﯾﺖ ﺣﺎﻓﻈﻪ، ﺑﯿﻤﺎری ﻫﺎی ﮐﻠﯿﻪ و ﮐﺒﺪ، ورم ﻣﻔﺎﺻﻞ، آﺳﻢ ﻣﻮرد اﺳﺘﻔﺎده ﻗﺮار ﻣﯽ ﮔﯿﺮد. این قارچ به بدن کمک می کند خود را با شرایط استرس زای فیزیکی و روحی وفق دهد. هم ساقه و هم کلاهک این قارچ در برگیرنده موادی به نام بتا گلوکان هاست که می تواند قدرت سیستم ایمنی را بهبود ببخشد.

خواص درمانی قارچ گانودرما

قارچ گانودرما لوسیدوم را ﺑﺮای درﻣﺎن ﺗﻨﮕﯽ ﻧﻔﺲ، ﺗﻘﻮﯾﺖ ﺣﺎﻓﻈﻪ، اﻓﺰاﯾﺶ ﻗﺪرت ﺑﺪﻧﯽ، اﻓﺰاﯾﺶ ﻃﻮل ﻋﻤﺮ، درﻣـﺎن ﺑﯿﻤﺎری ﻫﺎی ﮐﻠﯿﻪ و ﮐﺒﺪ، آرﺗﺮﯾﺖ (ورم ﻣﻔﺎﺻﻞ)، آﺳﻢ، زﺧﻢ ﻣﻌﺪه، دﯾﺎﺑﺖ و ﺑﯽ اﺷﺘﻬﺎﯾﯽ ﻣﻔﯿﺪ داﻧﺴـﺘﻪ  اﻧـﺪ.

محصولات تولید شده از ﮔﺎﻧﻮدرﻣﺎ

بهترین و موثرترین محصولات تخصصی مراقبت از بدن «مکمل های دارویی، مکمل های غذایی و انواع سوپرفودها» با هدف حفظ سلامت و درمان بیماری ها تولید شده از قارچ گانودرما ﻟﻮﺳﯿﺪوم در مرکز پژوهشی دارویی گل شفا!؛ که بیشتر افراد می توانند خود را با این محصولات صد درصد طبیعی و چند منظوره تطبیق دهند، با تجویز اصولی و روش صحیح استفاده از آن ها می توانید زندگی سالم و بهتری را بدون نگرانی تجربه کنید. شما هم با مصرف این محصولات بی نظیر و حرفه ای، طبق دستور می توانید به خواص و اثربخشی آن ها پی ببرید.

مکمل دارویی وینکامین دی اف

یک اکسیر ضد پیری و رفع استرس است و به تنظیم سیستم ایمنی بدن کمک می کند. وینکامین دی اف فرموله شده از قارچ ﮔﺎﻧﻮدرﻣﺎ ﻟﻮﺳﯿﺪوم و یک محصول طبیعی که سرشار از مواد مغذی و ویتامین های مورد نیاز برای درمان قطعی بیماری ام اس (مولتیپل اسکلروزیس) و چند منظوره است! که از ویژگی های درمانی خاص برخوردار بوده و بر روی سیستم اعصاب مرکزی اثر آرام بخش دارد، قاتل افسردگی و درمان ضد بیماری پارکینسون است. وینکامین دی اف بازکننده عروق قلبی و در درمان تنش های عصبی بسیار مفید می باشد.

مکمل غذایی هپی لایف سوپرفود

ضمن جوان سازی مانع از پیری زودرس می گردد و ترکیب شده از قارچ ﮔﺎﻧﻮدرﻣﺎ ﻟﻮﺳﯿﺪوم که در سلامت و جوانسازی اندام حیاتی بدن و افزایش طول عمر نقش بسزایی دارد. هپی لایف سوپرفود به عنوان یک منبع تغذیه قوی در هر سطحی از افراد بخصوص ورزشکار حرفه ای یا فعالیت های سخت روزانه بدنی و فکری با خواص درمانی بسیار موثر طراحی شده که در حفظ سلامت بدن، رفع خستگی اندام نقش مهمی را ایفا می کند و تأمین کننده انرژی مورد نیاز برای افزایش قوای جسمی، رفع ضعف عمومی بدن، جلوگیری از خستگی مفرط کاملا موثر می باشد.

خاصیت ضد سرطانی گانودرما

قارچ ﮔﺎﻧﻮدرﻣﺎ ﻟﻮﺳﯿﺪوم را می توان به اکسیر شفابخش برای درمان سرطان های مختلف از جمله سرطان پستان، سرطان پروستات و همچنین می تواند تعداد و اندازه سلول های سرطانی در روده بزرگ را بشدت کاهش دهد. قارچ گانودرما لوسیدوم در واقع می تواند موجب مرگ سلول های سرطانی شود.

نکته مورد توجه:

قارچ گانودرما ممکن است با برخی داروهای ضد سرطان تد اخل منفی داشته باشد و اگر مبتلا به سرطان هستید، قارچ گانودرما را حتما تحت نظر پزشک مصرف کنید.